Hurááá som 2-násobná mama

Mám dve krásne deti: Domi bude mať čoskoro 2 roky a Lilien skoro 4 roky a musím sa priznať, že byť mamou 2 malých detí je nádherná, ale ťažká práca, určite na plný úväzok, povedala by som, že aj s nadčasmi :-)

Aj keď naša prvorodená mala silné koliky skoro do pol roka a bolo to náročné, mať jedno dieťa mi ešte naozaj pripomínalo rodičovskú dovolenku. Pri dvoch deťoch stráca tento pojem svoj význam. Aby ste chápali, o čom hovorím, uvediem vám jednu z úsmevných situácií z nášho bežného dňa:

Vonku je pekne a rozhodli sme sa ísť na prechádzku von. Začíname sa obliekať, jednou rukou ešte dokončujem obed, druhou pomáham Lili so zapnutím bundy. Vypínam sporák a Domiho sa snažím chytiť, aby som mu navliekla aspoň nohavice, pretože neviem prečo to berie ako veľkú srandu, ale vždy keď sa treba obliecť, chytí ho hra na naháňačku :-) Ja si len zopnem mastné vlasy, hodím na seba bundu a vyrážame. Konečne oblečení, Lili si berie odrážadlo, Domi motorku a ja ťahám ešte kočiar a niečo malé k zahryznutiu a ideme k rybníku ku kačičkám na prechádzku. Už po pár minútach sa snažím obom vysvetliť, že neidú závod formuly 1, ale márne… tak občas bežím za nimi a brzdím čo sa dá, kopec, kanál, obrubník, nič nie je prekážkou. Po chvíli Lili prestane baviť jazda na odrážadle, samozrejme reťazovou reakciou Domiho tiež, a tak v jednom momente ťahám Domiho v kočiari, odrážadlo, motorku a Lili sa snaží vyliezť “na koňa“. V tom momente si naozaj neželám viac len byť  už doma :-) Ale potom prídu okamihy keď Lili spieva a Domi hrá na xylofón a snaží sa mrmlať do rytmu, alebo vidím ako Lili pomáha Domimu obuť topánky, umývajú sa spolu vo vani, a vždy keď niečo staršia sestrička dostane tak prosí ešte jedno pre bračeka, alebo ako sedia vedľa seba a skoro bez mihnutia oka sledujú večerníček, a ako obaja krásne kričia MAMA, keď chcú pohladiť, pomôcť, rozsúdiť, objať a vtedy si uvedomím, že aj keď byť mamou je práca na 24 hodín, je to ten najkrajší pocit, keď viete, že Vás niekto potrebuje, miluje a už nikdy sa to nezmení.

teddy-1364124_1280