Hurááá som mama….prvé pocity, čo ma čaká??? a aký je to pocit stať sa mamou???

Sprchujem sa a zatiaľ celkom v pokoji sledujem svoj tehotenský test, ktorý som si urobila, skôr z pocitu ako z dôvodu, že by som si myslela, že som tehotná……dlhé čakanie …

Po pár dlhých minútach vidím, že na teste sú II čiarky: Zamrznem, vypnem sprchu a keďže test robím po prvýkrát čítam návod od A po Z ešte raz. Robím aj druhý test v balení, opäť vidím II čiarky – strach sa s trieda s neistotou a obavami aj keď dieťatko sme si priali, ale je to tu zrazu a naozaj. Potom mi to pomaly začína dochádzať: “ hurááá budem MAMA“

Nasledovali prvé návštevy u lekára: po prvom ultrazvuku v 4 týždni nebolo zatiaľ ešte nič potvrdené a tak nervózne čakám ďalší týždeň, aby bolo všetko na 100% isté. Ultrazvuk je potvrdený a ja sa ponáhľam domov s prvou fotografiou môjho drobčeka.

Prvý trimester sme zvládli celkom bez nevoľností a ten druhý som si krásne užila. Pomaly vyberám vecičky, sledujem ako drobec rastie, fotím si bruško a krásne sa teším aj keď sa objavujú prvé obavy z pôrodu. V 3 trimestri sme zvládli aj pár komplikácií, a potom prišiel deň D. Presne o polnoci mi praskla voda a tak si ešte stíham umyť vlasy nech vyzerám dobre:), beriem tašku a vyrážame. Naša malá princezná prišla na svet o 8.14 ráno. Po dlhej noci si ako teraz pamätám ako mi dali maličkú do náručia. Samozrejme plakala, kričala ako o život, ale bol to ten najkrajší a najsilnejší okamih môjho života.

Keď sa na Vás pozrie to malé klbko ktoré sa cíti stratené v tom veľkom svete a vy viete, že u Vás v náručí je v bezpečí a cítite, že mu dokážete byť oporou, bezpečím, nádejou, istotou tak si uvedomujem, že už mi nikto nikdy nevezme ten pocit, právo, privilégium, byť pre moju malú mamou, snáď tou najlepšou.

A aj keď prišlo ešte veľa ťažkých a prebdených dní a nocí, plných obáv a strachu, či som dobrá mama, teraz viem, že byť mamou je krásne!

fotka-k-clanku-i